השלבים לבחירת חברת רישיון עסק

באופן כללי יש לדעת שחוק רישוי לעסקים מחייב כל סוג של עסק להיות מוגדר בצו רישוי עסקים, כאמור כל עסק צריך לקבל את אישורם של מגוון גופים (כגון משטרה, משרד הבריאות, משרד החקלאות, משרד איכות הסביבה, בטיחות כיבוי אש, משרד העבודה וכדומה) עבור ניהולו השוטף, כאשר הרישיון ניתן למקום, לסוג העסוק וכמובן שגם לבעליו. כמו כן את הבקשה לרישיון העסק יש להגיש בטרם פותחים את העסק, כאשר יש שינוי בבעלות העסק, או כאשר עורכים שינויים בממדי העסק. בנוסף נציין שיש מגוון סוגי רישיונות, כאשר יש להכיר את הסוגים השונים על מנת להבין איזה סוג הכי נכון עבור בית העסק שלכם.

סוגי עסקים

ראשית יש רישיון לצמיתות, לאחר מכן יש רישיון תקופתי, (אם עבור שנה, שלוש שנים, או חמש שנים), לאחר מכן יש היתר זמני שניתן לכל היותר עד כשנה (כאשר יש אופציה להשיג רישיון עסק) ולבסוף יש רישיון זמני שניתן למינימום שנה. אן כן מה נכון עבור העסק שלכם? ובכן אין תשובה אחת ואף יש לקחת בחשבון שלכל אופציה יש השלכות פיננסיות שונות, ועל כן חשוב מאוד לקבל החלטה מושכלת אודות בחירת רישיון העסק.

חשיבות ליווי מקצועי

בטרם בוחרים את סוג רישיון העסק, יש להבין לעומק את מהותו ומטרתו. על כן מוטב להיעזר ביועץ מקצועי, ולו על מנת להבין כראוי מהי הפעילות שהעסק מצריך, אלו תהליכים יומיומיים הוא עובר, מהם מידות העסק, האם השטח עליו יושב העסק כולל היתר חורג וכדומה, כאשר גדולתו של יועץ מקצועי גם נמדדת לפי יכולתו לצפות מראש מצבים בעייתיים ואף להיערך אליהם בהתאם, כאשר לכל אורך הדרך – מהגשת הבקשה לרישיון ועד השגת הרישיון, ניתן ליהנות מליווי מקצועי.

אנו בחברת רישוי פלוס נלווה אותכם שלב אחר שלב עד להוצאת הרישיון לעסק שלכם. כמו כן, אנו שמים דגש גדול על מקצועיות ושירות לאורך כל הדרך.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על: רישיון יצרן בתחום המזון